Blog Eucharystyczny

Pragniemy by nasi czytelnicy coraz lepiej przeżywali Mszę Świętą oraz rozumieli jej sens i znaczenie. Dlatego proponujemy teksty pogłębiające duchowość Eucharystyczną oraz przybliżające sens uczestnictwa i pogłębiające wiedzę o niej.

Msza święta gregorianka

Bądź inicjatorem modlitwy za bliską zmarłą osobę! Msze święte gregoriańskie – największy prezent dla zmarłego

Msze Gregoriańskie – bądź inicjatorem

Po śmierci mojego stryja (brata taty) od razu, bez dłuższego zastanowienia, w trakcie trzydniowego oczekiwania na pogrzeb, padł pomysł – zamawiamy 30 Mszy świętych gregoriańskich. Z racji na to, że wiąże się z tym niemały koszt, na początku wydawało się to niemożliwe. Zakładając, że ksiądz przez 30 dni będzie odprawiał Msze w intencji świętej pamięci stryja, planowano złożyć ofiarę 1500 zł. Bądź co bądź – duże pieniądze. Msze Gregoriańskie to wielka wartość, ale łatwo powiedzieć: „bądź inicjatorem takiego przedsięwzięcia”. Kto weźmie na siebie takie koszty? Ostatecznie mój ojciec zaproponował bardzo rozsądne rozwiązanie: złóżmy się! Przecież każdy z nas może zamówić dwie lub trzy Msze święte i przez to uzbiera się nawet ponad 30 Mszy świętych!

Bez wątpienia, zamiast kupować drogie wieńce które i tak zwiędną oraz znicze, które prędzej czy później się wypalą, lepiej zrobić śp. Zbigniewowi duchowy prezent, który wpłynie na Jego wieczność!

Biorąc pod uwagę opró innych, ojciec postanowił być organizatorem zbiórki. Wykonał parę telefonów, napisał kilka SMS-ów i gregorianka była uzgodniona. Bez wątpienia sprawdziło się stare powiedzenie – grosz do grosza i będzie pół kosza. Potem ojciec poszedł do proboszcza i zamówił 30 Mszy świętych gregoriańskich i otrzymał rozpiskę, którego dnia będzie odprawiana Msza święta od danej osoby.

Wspominając historię z czasu pogrzebu mojego śp. Stryja Zbigniewa, proponuję każdemu katolikowi, by był inicjatorem ogromnej łaski dla osoby zmarłej. Aby ta modlitewna inicjatywa była prostsza w organizacji, przygotowałem gotowe arkusze odprawianych Mszy świętych.

Dzięki temu zamówienie 30 Mszy świętych gregoriańskich jest dostępne dla każdego i bardzo proste.

Przejdźmy tę procedurę krok po kroku:

1 Krok

Inicjator 30 Mszy świętych gregoriańskich musi zebrać chętnych, którzy chcieliby modlitwy za jedną osobę zmarłą. Wynikają z tego proste obliczenia matematyczne:

– 10 chętnych do złożenia ofiary za 3 Msze święte

– 15 chętnych do złożenia ofiary za 2 Msze święte

– albo po prostu 30 chętnych do złożenia ofiary za jedną Mszę świętą

Kombinacji jest wiele. Bądź co bądź wszystko zależy od chęci i hojności poszczególnych osób.

2 Krok

Inicjator modlitwy wysyła e-mail na adres: redakcja@ewangelizuj.pl o treści:

Proszę o odprawienie 30 Mszy świętych gregoriańskich za śp. ………………………………  (imię i nazwisko zmarłego)

W terminie od … do…. (podajemy przedział czasowy). Na 30 Mszy świętych gregoriańskich będziemy się składać grupą. Dlatego proszę o przesłanie formularza na mój adres e-mail : ………. (podajemy adres).

3 Krok

Przelewamy ofiarę pieniężną za 30 Mszy świętych gregoriańskich na konto :

Alior Bank S.A. Oddział T-Mobile Usługi Bankowe

Nr. konta bankowego:
22 2490 1044 0000 4200 4090 7347

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL 22 2490 1044 0000 4200 4090 7347

Z dopiskiem: grupowa gregorianka za śp.  …………. (imię i nazwisko zmarłego)

4 Krok

Po zaksięgowaniu ofiary pieniężnej na naszym koncie, na e-mail z którego została wysłana intencja odsyłamy poniższy formularz:

Umieszone w nim rubryki można wyciąć i przekazać ( na pogrzebie, stypie lub w innym dogodnym momencie) osobom, które zamówiły intencje mszalne w ramach jednej gregorianki za jednego zmarłego. Dzięki temu każdy zostanie poinformowany:

  • o której godzinie będą sprawowane (warto się z nimi łączyć duchowo )
  • a także jakim dniu kapłan będzie sprawował Mszę świętą zamówioną przez daną osobę/ rodzinę ( będącą częścią zbioru 30 Mszy świętych gregoriańskich )

Przykładowe wypisanie wysłanego przez nas gotowca-formularza do wydruku:

Ponadto osoba będąca organizatorem zbiórki na 30 Mszy świętych gregoriańskich otrzyma na swojego e-mail-a ozdobne potwierdzenie odprawionych Mszy świętych. Na prawdę, wbrew pozorom, to rozwiązanie jest najprawdę wielkim ułatwieniem.

Dlatego nie zastanawiaj się długo: Msze Gregoriańskie to wielki dar – bądź ich inicjatorem!

Błogosławię+

Ks. Piotr Śliżewski

Zapraszam do kontaktu:

Tel. 783 066 700

Redakcja@ewangelizuj.pl

Inne Artykuły

Przejrzyj inne nasze teksty!

Pieśni podczas obrzędu pogrzebu

Pieśni podczas obrzędu pogrzebu

Śpiew w Kościele katolickim to bardzo ważna forma modlitwy. Dobrze znana jest myśl św. Augustyna, który powiedział, że „Kto dobrze śpiewa - podwójnie się modli”. Rzeczywiście, śpiew wyjątkowo “nastraja” serce na chwalenie Pana Boga. Nie odbywa się to tylko poprzez...

czytaj dalej
Tradycyjne, stare pieśni żałobne

Tradycyjne, stare pieśni żałobne

Nie zawsze nowe musi oznaczać lepsze. Stare, sprawdzone pieśni żałobne mają nam do przekazania bardzo wiele wartościowych treści na temat żałoby. Skoro tak wiele pokoleń wykorzystywało je w trakcie uroczystości pogrzebowych oraz w trakcie Mszy świętych odprawianych w...

czytaj dalej
Pieśni za zmarłych

Pieśni za zmarłych

Pieśni żałobne śpiewane w naszych kościołach, kaplicach, na cmentarzach oraz w trakcie prywatnych modlitw są kluczami, które otwierają nasze serca na wiarę w moc Boga. Pieśni żałobne są bardzo różnorodne. Wynika to między innymi z ich autorstwa, czasu ich powstania,...

czytaj dalej
DZIEDZICTWO SAKRALNE OBSZARU LGD

DZIEDZICTWO SAKRALNE OBSZARU LGD

W tym miejscu zobaczysz, w jakich projektach uczestniczy parafia pw. NMP Królowej Polski w Bielicach k. Pyrzyc, która jest odpowiedzialna za witrynę gregorianka.pl OBSZAR LGD:  W perspektywie finansowej 2014-2020 Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju ...

czytaj dalej
Credo – wiara na Mszy świętej

Credo – wiara na Mszy świętej

Z artykułu "Credo – wiara na Mszy świętej" dowiesz się o ważnym momencie Mszy świętej, tzw. "Wyznaniu Wiary" ( z języka łacińskiego Credo to "wierzę"). To ciekawe… #KtoByPomyślał Wiara, to zaufanie. Gdyby wiarę można było sprawdzić, to byłaby wiedzą. Czytałoby się o...

czytaj dalej

Formularz Kontaktowy

Skontaktuj się z nami przez stronę:

3 + 15 =

Uwaga!

Za każdym razem potwierdzamy możliwość odprawienia Mszy świętej. Podajemy imię i nazwisko sprawującego Mszę świętą księdza, parafię oraz godzinę podczas której będzie odprawiona Twoja intencja mszalna, abyś mógł łączyć się z nią duchowo.

Z racji na dużą grupę kapłanów jesteśmy „elastyczni” terminowo. Ponadto, nie prowadzimy tak często rekolekcji jak O. Adam Szustak, ks. Piotr Pawlukiewicz czy ks. Marek Dziewiecki, więc możemy odprawić Msze święte w dowolnym czasie.

Ciężko powtórzyć fenomen popularnych w internecie rekolekcjonistów, ale zapewniamy, że nasze ewangelizacyjne działania też nabierają coraz większego rozmachu, więc warto je wspierać „wdowim groszem” i modlitwą 🙂

Z góry, wszystkim ofiarodawcom mówimy: serdeczne Bóg zapłać!

Kontakt

E-mail: redakcja@ewangelizuj.pl

Telefon: 783 066 700 (ks. Piotr Śliżewski)

lub wyślij SMS 

Skontakuj się z nami przez formularz:

Podaj swoje imię
Wybierz o czym chcesz porozmawiać

Strona pod ochroną reCAPTCHA, zastosowanie mają Google Privacy Policy i Terms of Service

Ewangelizuj.pl

Za powyższe dzieło modlitewne odpowiedzialna jest parafia rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Bielicach

Proboszcz parafii:

Ks. mgr lic. Krzysztof Bartoszewski

Wikariusz parafii:

ks. Piotr Śliżewski

Powyższa witryna jest częścią informatora parafialnego

ZOBACZ jacy kapłani odprawiają intencje  

Msze święte zamawiane przez uczestników pogrzebu - jak zebrać na gregoriankę?  -> ZOBACZ ROZWIĄZANIE

O Nas

Grupa ewangelizuj.pl - prowadzimy witryny:

ewangelizuj.pl
znajdzRekolekcje.pl
dobraSpowiedz.pl

oraz kanał na YouTube

 Msze święte są odprawiane w parafiach, w bardzo szybkich terminach. W kontakcie e-mailowym, telefonicznym lub SMS poinformujemy Ciebie o dostępnych terminach i innych szczegółach.

Do przesyłanych ofiar podajemy konto parafii. Niektóre parafie obsługują również płatności:

Zobacz FAQ-Najczęściej zadawane pytania