Blog Eucharystyczny

Pragniemy by nasi czytelnicy coraz lepiej przeżywali Mszę Świętą oraz rozumieli jej sens i znaczenie. Dlatego proponujemy teksty pogłębiające duchowość Eucharystyczną oraz przybliżające sens uczestnictwa i pogłębiające wiedzę o niej.

Msze Nowennowe. Dlaczego 9 Mszy nowennowych?

Szukamy skutecznych modlitw. To naturalne. Chcemy być w końcu wysłuchani. Nie za bardzo lubimy angażować się w coś, co nie przynosi dobrych rezultatów. W naszych “modlitewnych poszukiwaniach” zaglądamy m.in. do Pisma Świętego. Obserwujemy, jak ludzie opisani na kartach Biblii podchodzili do modlitwy. W Dziejach Apostolskich znajdujemy opis modlitewnego oczekiwania Apostołów na Zesłanie Ducha Świętego. Uczniowie Jezusa od razu po wniebowstąpieniu Chrystusa wrócili do miasta Jerozolimy i przez dziewięć dni trwali jednomyślnie na modlitwie w Wieczerniku (Dz 1,12-14). Dlatego od jakiegoś czasu dziewięć dni modlitwy odczytuje się jako czas szczególnego błagania o łaskę. Samo słowo – nowenna – pochodzi od łacińskiego “novem”, czyli dziewięć. Bardzo często nabożeństwa nowennowe są uroczystymi wprowadzeniami w obchody świąt patronalnych wspólnot i parafii.
Znamy wiele popularnych nowenn. Na przykład nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w Wielki Piątek, by zdążyć z dziewięcioma dniami modlitwy przed niedzielą Miłosierdzia Bożego ( tzw. Białą Niedzielą).
Ostatnio dużo się mówi o Nowennie Pompejańskiej. Trwa ona 54 dni. Skąd ta liczba? Bierze się ona z tego, że składa się na nią sześć dziewięciodniowych cyklów nowennowych.

Do innego typu nowenn należą również tzw. “nowenny nieustające”, odprawiane w określonym dniu. Dla przykładu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odprawiana w każdą środę.
Od XVII wieku nowenny są bardzo popularną formą modlitwy. Wyrażają one postawę systematycznej modlitwy. Skoro Apostołowie właśnie poprzez taką liczbę dni przygotowywali się do tego, by otworzyć się na Ducha Świętego, to musi być coś na rzeczy. Powiedziałbym, że sprawa jest bardzo poważna. Jeśli sam Jezus stwierdził kiedyś do swoich najbliższych uczniów: “Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.” ( J 16,12-13), a oni wyczekiwali Go przez dziewięć dni, to znaczy, że trwanie przez 9 dni na modlitwie w jednej intencji może wybłagać nam przeróżne łaski.
Warto z tego skorzystać. Zgodnie ze słowami Jezusa: “Proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7, 7).

Jeśli chcesz zamówić 9 Mszy świętych nowennowych ( dzień po dniu) w dowolnym terminie, to możesz to uczynić poprzez witrynę gregorianka.pl albo pisząc na e-mail: redakcja@ewangelizuj.pl

błogosławię+
ks. Piotr Śliżewski

Inne Artykuły

Przejrzyj inne nasze teksty!

Dziwne śpiewy w kościele? Psalmy w trakcie Mszy świętej

Dziwne śpiewy w kościele? Psalmy w trakcie Mszy świętej

To ciekawe… #KtoByPomyślał Mam przed sobą grubą książkę. Mam  4 takie tomy. I co ciekawe, w większości są to psalmy i teksty biblijne. Może to trochę dziwić. Przecież Psalmów jest tylko 150. Po co więc takie grube książki? Ano po to, by rozpisać Psalmy na cały...

czytaj dalej
Świadectwo przeżytych Mszy świętych gregoriańskich

Świadectwo przeżytych Mszy świętych gregoriańskich

Jak przeżywam msze św.  gregoriańskie - czy mam wytrwałość, by towarzyszyć codziennym modlitwom kapłana? Miałam  to szczęście, przebywać z osobami, które zamawiały Msze święte gregoriańskie i doceniały jej wartość. Niestety bardzo często słyszałam o dziwnych...

czytaj dalej

Formularz Kontaktowy

Skontaktuj się z nami przez stronę:

10 + 3 =

Uwaga!

Za każdym razem potwierdzamy możliwość odprawienia Mszy świętej. Podajemy imię i nazwisko sprawującego Mszę świętą księdza, parafię oraz godzinę podczas której będzie odprawiona Twoja intencja mszalna, abyś mógł łączyć się z nią duchowo.

Z racji na dużą grupę kapłanów jesteśmy „elastyczni” terminowo. Ponadto, nie prowadzimy tak często rekolekcji jak O. Adam Szustak, ks. Piotr Pawlukiewicz czy ks. Marek Dziewiecki, więc możemy odprawić Msze święte w dowolnym czasie.

Ciężko powtórzyć fenomen popularnych w internecie rekolekcjonistów, ale zapewniamy, że nasze ewangelizacyjne działania też nabierają coraz większego rozmachu, więc warto je wspierać „wdowim groszem” i modlitwą 🙂

Z góry, wszystkim ofiarodawcom mówimy: serdeczne Bóg zapłać!

Kontakt

E-mail: redakcja@ewangelizuj.pl

Telefon: 783 066 700

Skontaktuj się z nami przez stronę:

8 + 13 =

Ewangelizuj.pl

Za powyższe dzieło modlitewne odpowiedzialna jest parafia rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Bielicach

Proboszcz parafii:

Ks. mgr Jan Faron

Wikariusz parafii:

ks. Piotr Śliżewski

Powyższa witryna jest częścią informatora parafialnego

 

O Nas

Grupa ewangelizuj.pl - prowadzimy witryny:

ewangelizuj.pl
znajdzRekolekcje.pl
dobraSpowiedz.pl

oraz kanał na YouTube

Konto bankowe na ofiary za sprawowane Eucharystie:  Alior Bank S.A.
Oddział T-Mobile Usługi Bankowe

Nr. konta bankowego:
22 2490 1044 0000 4200 4090 7347

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL 22 2490 1044 0000 4200 4090 7347